Hummingbird ile Google Sıralamaları Değişti

 Hummingbird ile Google Sıralamaları Değişti. Hummingbird  güncellemesi hakkında fazla bilgim olmadığını öncelikle paylaşım. Fakat yaptıklarımı sizlerle paylaşacağım. Diğer güncellemeler sitelerim aldığı cezalar mevcuttu. Fakat Hummingbird güncellemesi ile bir nevze rahatladım . 

Geçmişe dönelim. Cezayı niye yedim. Kendime ait bir çok site var. Bu sitelerden link ekledim. İçerikleri benzemeyenlerden bile. Sitelerin hepsi pagerank değerine sahipti. Tabi ki google doğallığı sever ve yanlışı affetmez. Siteler ilk başta -50 daha sonra tamamen kaybolma cezaları aldı. (-900 cezası gibi). Sitelerim bazılarında ise alt kategoriler sıralamadaydı. Fakat ana url ortada yoktu.

Şimdi bu devrede yaptıklarıma gelecek olursak. Linkleri google'un disavow links bölümünden teker teker txt yazarak bildirdim. Bu sistem biraz uzun sürüyor. Ayrıca linkleri kaldırmazsanız halen webmastertools görünmekte. Siteler benim olduğum için içerikleri hiç benzemeyenleri kaldırdım. Daha haber sitem vardı. Benim link verdiği sitenin index 2k idi. Ama haber sitesi 17k idi. Bu durumda doğallığı bozam bir olay mevcut. Bu linkde kaldırmadan nofollow verdim. Ayrıca keywods kelimelerini iyi seçip linkleri orantılı bir şekilde dağıtmanız gerekli. Facebook twitter ve tumblr gibi sistemleri iyi kullandım

Sonuç olarak Hummingbird güncellemesiyle sitelerim eskisi gibi ilk sayfada olma bile ikinci sayfadan girmeyi başardı. Birinci sayfa daha önemlisi ilk 3 sıra için daha iyi çalışmalar gerekli. Sizinde eklemek istediğiniz bir şey var ise yorum olarak ya da makale ekle kısmından konu olarak eklerseniz yayınlarız.


Kategoriler : Seo
Etiketler : seo bilgileri

Webbilgileri.com' da bilgilerinizi paylaşmak istiyorsanız. Ders Ekle linkmizi kullanabilirsiniz.
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :